Ugrás a fő tartalomhoz Ugrás az elérhetőséghez

I. Strandkézilabda Kupa Martfűn

16 női és férfi kézilabda csapat mérkőzött meg az első Martfűi Strandkézilabda Kupán a Martfű Termál SPA strandján, augusztus 9-10-én. Az igazi nyári időjárás is hozzájárult, hogy mindenki jólérezze magát a homokos pályán és azon kívül is.

Szombat reggel meglepően sok csapat gyülekezett a strandon, a környező települések mellett érkeztek Szegedről, Kiskunhalasról, Szarvasról és Kunszentmártonból is. A kézilabda mérkőzések közben volt lehetőség strandröplabdázni és lazulni egy kicsit a medencékben.

A férfi csapatok közül 3. helyezést ért el a Martfű 4 csapat, 2. helyen a kiskunhalasiak végeztek, a dobogó legfelső fokára a kunszentmártoni  Csinos Pista csapat állhatott.

A női csapatok közül 3. lett a tiszakécskei csapat, 2. helyen a martfűi Rehab SC végzett, az 1. helyet a szegedi csapat érte el.

A kétnapos verseny során a legjobb férfi játékosnak járó címet Benkő Péter kiskunhalasi versenyző érdemelte ki. A legjobb kapus Bodor Viktor lett a Rákóczi II. csapatból. A legjobb női játékos a szegedi csapatból került ki, Nyilas Orsolya. A verseny legjobb női kapusa címet pedig Mátéfi Dalma martfűi játékos nyerte el. A szervezők köszönik a csapatoknak a sportszerű játékot és gratulálnak az eredményekhez. Jövőre is visszavárják a kézilabda szerelmeseit Martfűre a szervezők, a  Martfűi Női Kézilabda Csapat és a Martfű Termál SPA.