Ugrás a fő tartalomhoz Ugrás az elérhetőséghez

Ismét Hajnal Tamás az ország „legerősebbje”

Az erő sportok három martfűi elkötelezettje, élükön edzőjük, mentoruk, Hajnal Tamás remekeltek ismét 2016. május 13-14-én, a HSMA (Hungarian Strongman Association) Magyarország Legerősebb Embere idei országos döntőjén. Tamás a Celldömölkön megrendezett rangos verseny tizenkét hazai erősemberét legyőzve szerezte meg az első helyet, így már második alkalommal birtokolhatja a Magyarország Legerősebb Embere címet.

A 26 éves martfűi „erősember” közel tízesztendős, sikeres sportkarrierjét – példamutató kitartása, elszántsága és szorgalma nyomán – számos magyar, európai és világkupa is jelzi.

Eredményei között nem csak a saját, de tanítványai sikereire is büszke, így a celldömölki versenyben vele egy mezőnyben induló és ötödik helyen végző Varga Ferencre, és a tízedik helyen végző Bíró Istvánra is.

– Nekem 2014-ben már sikerült megszerezni a bajnoki címet. Tavaly egy ponttal kikaptam Szabó Zsolttól, de idén sikerült visszaszereznem, így 2016-ban ismételten én lettem Magyarország legerősebb embere – meséli Tamás, hozzátéve, hogy a top 12-be bejutni eleve nagy teljesítmény. Azt mondja, neki szerencséje volt, mert szabadkártyával kvalifikálta magát a 2016-os döntőre. – Az ország 12 legjobbjával mérettettem meg magam. Közöttük volt két helyi versenyző még, Varga Feri és Bíró Pisti, akik nagyon szép eredményt értek el.

Az országos döntő mindkét selejtezőjét Martfűn rendezhettük meg, amiért köszönetünket fejezzük ki a város vezetésének.  Az első a Herkules kupa volt, majd két hétre rá volt a Kelet-Magyarország Legerősebb Embere verseny, szintén Martfűn, melyen Varga Ferenc a harmadik hely megszerzésével kvalifikálta magát az országos döntőbe. Ez magában hatalmas eredményt jelentett számára, de hogy még az országos bajnoki döntőn is a top5-be került, egyszerűen elképesztő. Ezzel az eredménnyel ő fogja képviselni Magyarországot a junior világbajnokságon, Írországban. Gratulálok neki, mint edzője, barátja! – hangsúlyozta Tamás, aki azt vallja, igazi bajnok az lehet, aki minden számban – most két nap alatt nyolc versenyszámban – kiegyensúlyozottan szerepel, és nem az, aki egyben kiemelkedő, de van „lyukas” száma, amiben sok pontot veszít.

– Én már 12 éves koromban lelátogattam az edzőterembe, még anno Kürti Laci bácsihoz – emlékezik a kezdetekre az országos bajnok. – Hamar szenvedélyemmé vált ez az egész. Tizenöt évesen már versenyeztem, 17 éves korom óta igazából már ebből is élek, minden egyéb dolgomat ehhez igazítom. Úgyhogy mondhatni: ez az életem!

A hazai erősemberek között is legerősebb martfűi bajnok további kihívásokra, versenyekre készül, melyekről szerényen még nem sokat árult el, amiben azonban biztosak lehetünk: a 15 éves kora óta megszerzett több mint kétszáz kupa mellé hamarosan újak is érkeznek majd.