Ugrás a fő tartalomhoz Ugrás az elérhetőséghez

„A kényszerbetelepítés helyett a határok védelmére van szükség”

A kötelező betelepítési kvóta veszélyeire hívta fel a figyelmet Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója martfűi lakossági fórumán, 2016. szeptember 23-án, a Művelődési Központban. Boldog István országgyűlési képviselővel, az október 2-i népszavazás kampányrendezvényének házigazdájával közösen arra kérte a jelenlévőket, hogy menjenek el szavazni és mondjanak nemet az illegális bevándorlók betelepítésére.

A fórumra választókörzetünk szinte minden településéről érkeztek érdeklődők, hogy tájékozódjanak az illegális migráció aktuális kérdéseiről.

– Ezek az emberek úgy tudtak átjutni határokon, számos országon, hogy a nemzeti törvényeket és az Európai Unió jogszabályait sem tartják be. Sokaknak nem ismerjük a valódi identitását, sem azt, hogy milyen céllal érkeztek – fogalmazott a fórumot megelőző sajtótájékoztatón Bakondi György. A főtanácsadó szerint a külső határok ellenőrzését meg kell oldani, garantálni kell, hogy csak azok jussanak be, akiket megfelelő módon ellenőriztek és akik a határátlépéssel nem jelentenek veszélyt az európai emberek számára. Az Európai Unió elgondolása a kvóta szerinti szétosztás, a magyarok azonban ezt nem akarják, hogy megtörténjen – hangsúlyozta.

– Számos fontos kérdés tisztázására lehetőséget adhat ez az előadás, többek között arra is, hogy miért lényeges a népszavazás és az azon való részvétel – köszöntötte a politikai fórum résztvevőit dr. Papp Antal, Martfű polgármestere.

Boldog István bemutatta azt az aláírásgyűjtő ívet, amelyen kezdeményezésére, körzetünk mind a huszonhárom településének polgármesterei arra buzdítják a választópolgárokat, hogy vegyenek részt a népszavazáson. – A kvóta referendum nemzeti ügy, a szavazással semmilyen kockázatot nem vállalnak a választók. Természetesen én azt kérem, tábornok úr is és a polgármesterek nagy része is, hogy nemmel szavazzanak, hiszen senki nem akarja, hogy olyan idegeneket telepítsenek kötelezően a nyakunkra, akiket nem hívtunk – hangsúlyozta térségünk országgyűlési képviselője.

Bakondi György szerint az európai biztonsági helyzet három irányban is komoly változásokon ment keresztül az elmúlt négy év alatt. – Nagy-Britannia kiválásával jelentős, erős gazdaságú, erős hadsereggel és titkosszolgálattal rendelkező tagállam távozik, ami meggyengíti az Európai Uniót. Ukrajnában háború van, nehéz a helyzet tőlünk keletre is, elsősorban a magyarok és a gazdasági dolgaink okán. Tőlünk délre pedig a migráció jelenti a kihívást.

A migrációnak két fő iránya van, az egyik az Oroszországba tartó migrációs áradat, a másik, minket közvetlenül érintő útirány Törökországból indul, Görögországon vagy Bulgárián keresztül, Szerbiába, majd Magyarországra.

De ki is számít valójában menekültnek? – tette fel a kérdést Bakondi György. –  Az, aki épp Leszbosz szigetén dzsihádot hirdet, az biztosan nem. Száznégy országban nincs háború, az onnan érkező tömegek biztosan nem a háború elől menekültek.

A menekültek kötelező kvóta szerinti elosztásával kapcsolatban a belbiztonsági tanácsadó igen határozott álláspontot vall.

– Eddig és ezután is a törvényesség talaján állunk. Mindenkit visszafogadunk Nyugat-Európából, aki bizonyíthatóan elsőként Magyarországon lépett az Európai Unió területére – albánok, koszovóiak, macedónok, montenegróiak, akik az előző hullámmal jutottak Nyugat-Európába –, őket a toloncegyezményeink alapján visszaszállítjuk a hazájukba.

Azokat, akik azonban nem Magyarországon léptek az unióba, nem vesszük vissza. Senkit. Nem tudunk magunkra vállalni olyan terhet, amelyet az okoz, hogy valaki valahol nem teljesíti a kötelességét – hangsúlyozta a belbiztonsági főtanácsadó.

– Mivel a helyzet nagyon sokat rosszabbodott, ezért a nemzetállamok mind védekezni kezdtek, mert mindenütt az állam, a kormány a felelős az állampolgárai biztonságáért, amely most veszélyben lehet. Az Európai Unió azonban minden hatás ellenére sem változtatott a politikáján. Most, aki bejön, felső határ nélkül, mindenkit befogad és szétoszt az európai államok között. A hozzánk érkező kvóta szerint elosztottakat pedig nem lehet táborokban tartani, el kell osztani a települések között.

A példátlan migrációs hullámmal tavaly 1,5 millió bevándorló érkezett Európába, többségük a nyugat-balkáni útvonalon. A kényszerbetelepítés helyett a határok védelmére van szükség. Mi elszántunk magunkat, a határainkat meg fogjuk védeni: jogszabállyal, kerítéssel, katonákkal, fizikai erővel és a fegyverek erejével – hangsúlyozta a martfűi politikai fórumon Bakondi György.

Herbály Jánosné

Tovább a képekhez>>>

Minden jog fenntartva © 2011-2021 Martfű Város