Ugrás a fő tartalomhoz Ugrás az elérhetőséghez

A világbajnoki aranyat is begyűjtötte

Petróczki Magdolna nem pihent a tokiói fekvenyomó világbajnokság után, hiszen június 3-án már a Klasszikus Erőemelő Világbajnokságon állt platformra Svédországban, ahol a 31 éve versenyző erőemelő súly- és korcsoportjában nem talált legyőzőre.

Magdi M2 korcsoportban, 52 kg-os súlycsoportban 115 kg-os guggolásával az első helyen végzett, 75 kg-os fekvenyomása ezüstérmet ért, 142,5 kg-os felhúzása pedig szintén az aranyéremre volt elég.

Magdi összetett eredményével világbajnoki címet szerzett. Így idén a Győrben megrendezett Masters Európa-bajnokságon szerzett arany után a martfűi sportoló a világbajnoki aranyat is begyűjtötte. Korcsoportja abszolút kategóriájában pedig 3. lett, 54 versenyző közül – tájékoztatott a budapesti Erőművek Rekreációs és Erőemelő Sportegyesület vezetője és edzője, dr. Lombosi Melinda.