Ugrás a fő tartalomhoz Ugrás az elérhetőséghez

Éremeső a Fadd-Dombori, Triatlon Országos Bajnokságon

367 nap, 40 versenyző, 470 edzés, 7 nap edzőtábor, 42 verseny. Számokban így lehet kifejezni a legutóbbi Triatlon Országos Bajnokság óta eltelt időt. Ennek gyümölcse 2014. augusztus első hétvégéjén érett meg. Megint csak a száraz tényeket felsorolva: egyéniben 2 arany, 3 ezüst, 1 bronz, egy csapatunk az első helyen végzett, két csapatunk lett ezüstérmes, míg a dobogó harmadik fokára szintén két csapat állhatott fel. A 28 versenyzőnkből 16-an végeztek dobogós helyen. Volt, aki egyéniben, volt, aki csapatban, s természetesen volt, ki mindkétszer megízlelhette a csodálatos érzést, amit a legrangosabb verseny eredményhirdetésekor érezhetünk, ha meghalljuk a nevünket. A verseny két napja során több mint 1000 versenyző élvezhette Fadd-Dombori csodálatos környezetét.

Sok őszi - téli - tavaszi hajnalon volt nehéz a felkelés, hogy a reggeli futásra készen álljanak a versenyzők, s természetesen az iskola után, délután az uszodában meg kellett felelni Balogh József és Botka Tibor edzők, s legfőképp önmaguk mércéjének is. Ahogy hosszabbodtak a nappalok, előkerültek a kerékpárok, ami változatosabbá tette a napi edzéseket. Rengeteg versenyen mérették meg magukat. Részt vettek úszó, futó, duatlon, aquatlon, triatlon versenyen. Jártak Tiszaújvárostól Kaszóig, Budapesttől Balassagyarmatig, Egertől Kaposvárig, Kecskeméttől Abonyon át Bajáig.

Mégis mindenki a Fadd-Domboriban (1985 óta) megrendezett Országos Bajnokságot várta legjobban, arra készült, az edzők arra az időpontra hegyezték a csúcsformát. Nem lehet véletlen, hogy minden korosztályban állt martfűi a dobogó valamelyik fokán.

A legfiatalabbak között a Pápai testvérek arattak nagy sikert, hiszen a 9 évesek között Pápai Péter ezüst, míg a 10-11 évesek között Pápai Balázs aranyérmet szerzett. Sőt, Péter vezérletével a csapatuk – Bakó Ferenccel és Szikszay Mátéval kiegészülve - is felfutott a második helyre. Az újonc lányok csapata ugyancsak második lett. Ebben a csapatban versenyzett Deák Boglárka, Németh Noémi és Bácsmegi Laura.

A gyermek korcsoportban is aranyéremnek örülhettünk, hisz Hornyák Döme beváltotta a hozzá fűzött reményeket, s az úszás - kerékpár után magabiztosan futott el az őt üldözőktől.

Következtek a serdülő fiúk. Itt sajnos egyik versenyzőnk kerékpárjának áttételét szabálytalannak minősítették, ami 3 perces büntetőt jelentett. Így a dobogó harmadik fokára állhatott a második helyett a Németh Csaba, Kovács Levente, Csató Gergely összeállítású egység.  Azt csak halkan jegyzem meg, hogy másnap, ugyanaz a kerékpár, pontosabb mérést követően, tökéletesnek bizonyult a versenybírók szemében… A lányok futamában kellemes meglepetésre Botka Anikó ért másodikként célba. Csapattársaival, Bácsmegi Boglárkával és Kovács Viviennel bronzérmet is átvehetett.

A rendkívül erős és kiegyensúlyozott ifik mezőnyében Kovács Péter második, míg Fülöp Ádám harmadik lett. Nagy öröm volt nézni, ahogy a dobogót keretbe foglalták a Martfűi Triatlon Klub versenyzői. Természetesen a csapat, Ivkovic Iván segítségével, aranyérmes lett.

A hétvége legnagyobb értéke azonban a CSAPAT volt. Így, nagybetűvel, hisz akik nem állhattak dobogóra, de egész évben odaadóan dolgoztak, sokat tettek azért, hogy klubunk igazi összetartó egységgé kovácsolódjon. Eredményeik a következők: Újonc 1 kcs.: Pápai Péter 2.,Bakó Ferenc 8., Szikszay Máté 15., Csüllög Marcell 17., Deák Boglárka 10., Németh Noémi 23., Bácsmegi Laura 27. Újonc 2 kcs.: Pápai Balázs 1., Tóth Zalán 20., Kiss Anna 15. Gyermek kcs.: Hornyák Döme 1., Fülöp Fanni 14., Bagi Mercédesz 25., Sági Fanni 40. Serdülő kcs.: Németh Csaba 11., Csató Gergely 29., Kovács Levente 37., Hankó Tamás 43., Botka Anikó 2., Bácsmegi Boglárka 14., Kovács Vivien 24.

Ifi kcs.: Kovács Péter 2., Fülöp Ádám 3., Ivkovic Iván 15., Sándor Dénes 19., Bérci Blanka 17., Lefor Mercédesz 18. Szenior: Botka Tibor 12. hely.

MIX váltó eredményei: újonc kcs.: 4.hely (Kiss Anna,Tóth Zalán, Deák Boglárka, Pápai Balázs)

Utánpótlás 1 kcs.: 4. hely (Botka Anikó, Hornyák Döme, Bácsmegi Boglárka, Németh Csaba), 9. hely (Fülöp Fanni, Kovács Levente, Kovács Vivien, Csató Gergely) Utánpótlás 2 kcs.: 5. hely (Bérczi Blanka, Fülöp Ádám, Lefor Mercédesz, Kovács Péter)

Az edzőtábor után állapították meg az edzők, hogy ilyen erős, sikeres, hatékony felkészülésük még nem volt a versenyzőknek, s ennek eredményekben is meg kell mutatkoznia. Ezúton is szeretné a klub vezetése megköszönni a sok támogatást, legfőképp Martfű Város Önkormányzatának, a szponzoroknak, és nem utolsósorban a hatalmas terhet vállaló szülőknek.

A versenyszezon lezárult ugyan, de nyolc versenyzőre vár még egy erőpróba. A Tiszaújvárosban megrendezésre kerülő Triatlon Világkupára minden korosztályból, a ranglista helyezése alapján, meghívást kaptak a legjobbak. Így Kovács Péter és Fülöp Ádám az Ifjúsági Európa Kupán, míg Botka Anikó, Bácsmegi Boglárka, Németh Csaba, Hornyák Döme, Fülöp Fanni és Bagi Mercédesz a Trek Utánpótlás Versenyen képviselheti a martfűi színeket. Sok sikert kívánunk nekik.