Ugrás a fő tartalomhoz Ugrás az elérhetőséghez

Elismerések Martfű város közszolgálatáért

Martfű város képviselő-testületének köszönete és elismerése övezte a Városi Művelődési Központ rendezvényének ünnepeltjeit június 27-én. A városi ünnepen Martfű köztisztviselői és egészségügyben dolgozói áldozatos, humánus munkája előtt adóztunk. A Semmelweis-nap, a magyar egészségügy napja, valamint a köztisztviselők napja alkalmából, a városvezetés és a városlakók tisztelete jeléül, „Martfű Város Közszolgálatáért Díjat” vehetett át Gonda Lajosné intézményvezető és Dr. Despotovné Dr. Klincsik Katalin gyógyszerész. 

Minden év július elseje a magyar egészségügy legnagyobb ünnepe. 195 évvel ezelőtt ezen a napon született Semmelweis Ignác, az anyák megmentője, a gyermekágyi láz okának és gyógymódjának feltalálója.

- Nem csak megemlékezéssel ünnepeljük ezt a napot, hanem országszerte elismeréseket is osztanak az egészségügy dolgozóinak Semmelweis-nap alkalmából. Nagyon sok kiváló és értünk áldozatos munkát végző egészségügyi dolgozó van városunkban is, akiknek ezúton mondunk hálás köszönetet - fogalmazott ünnepi beszédében dr. Kiss Edit polgármester.

- A településen dolgozó egészségügyi szolgáltatók, háziorvosok, házi gyermekorvos, védőnők, foglalkozásegészségügyi orvosok mindent megtesznek az egészségügy kedvezőtlen finanszírozása ellenére is a lakosság magas színvonalú, szakmai szabályokat betartó, kiváló minőségű ellátása érdekében, amelyért elismerést érdemelnek.

A köztisztviselőket köszöntve a polgármester kiemelte, hogy Martfűn a közszféra jól válaszol a kihívásokra, feladatait a lakosság megelégedésére végzi. - A körülmények folytán egyre nagyobb odafordulást, empátiát, segítőkészséget kell felmutatniuk köztisztviselőinknek, közalkalmazottainknak. Ezen követelményeknek ők maradéktalanul eleget tesznek - tette hozzá beszédében dr. Kiss Edit.

- Igen kemény próbatétel volt az elmúlt időszak nálunk. A törvényességet, a rendet helyre kellett állítani, sok feladatot adott önmagában is ez a követelmény. Átalakult a közigazgatás, kialakult a járási szervezet, átalakult az intézményrendszerünk. Mi ezeknek az átalakításoknak azzal az igénnyel fogtunk hozzá, hogy minden munkatársunknak legyen munkahelye. Ezt a vállalásunkat is teljesíteni tudtuk. Szakembereink jól képzettek, nagy odaadással, empátiával végzik munkájukat, megbecsülésnek örvendenek a város lakói körében.  Ünnepelhetjük ma az eredményeket, amelyeket elértek az egészségügyben és a közszférában dolgozók egyaránt. Köszönettel tartozunk mindannyiuknak.  Ezúton tolmácsolom a képviselő-testület és magam köszönetét minden közszolga felé, akit ez városunkban megillet.

A közszolgálatért adományozott díjakat, Gyurcsek Ferenc Munkácsy-díjas szobrászművész alkotásait dr. Kiss Edit polgármestertől vehették át a kitüntetettek.

Martfű város szociális és közigazgatási feladatának ellátása terén végzett kimagasló színvonalú, példaértékű tevékenységének elismeréseként, a köztisztviselők napja alkalmából, „Martfű Város Közszolgálatáért Díjat” vehetett át Gonda Lajosné intézményvezető.

Gonda Lajosné 1998. óta dolgozik az évek folyamán több jogi és szervezeti átalakulást megélt, mai nevén Martfű Város Önkormányzata Gyermekjóléti és Szociális Szolgáltató Központ intézményében.

Óvodapedagógusi végzettséggel családgondozóként kezdte munkáját. Kezdetektől fogva fontosnak tartotta, hogy önműveléssel folyamatosan fejlessze szakmai tudását. Számos képzésen, továbbképzésen vett részt. A hasznosítható, megszerzett tudást igyekezett átültetni a mindennapi munka gyakorlatába, fejlesztve és erősítve az intézményben végzett munka színvonalát. Tevékenykedett a gyermekjólét, a családsegítés és az idősellátás területén is. Rövid idő elteltével átlátta az intézményben folyó munka teljes egészét, és az intézmény fenntartásához, működéséhez kapcsolódó feladatokat is. Ennek eredményeképpen az eltelt időszakban intézményvezető helyettesi és intézményvezetői feladatokat is ellátott.

Ez évtől kezdődően Gonda Lajosné a Gyermekjóléti és Szociális Szolgáltató Központ kinevezett intézményvezetője.

Az intézmény működésével kapcsolatos és az intézmény által nyújtott szolgáltatásokhoz kapcsolódó jogszabályismerete mindig alapos és mondhatni naprakész.

Családi körben már magába szívta a közösség szeretetét és szolgálatát, hiszen szülei és férje is a közszolgálatban dolgoztak kiváló szakmai színvonalon.

A szakma iránti elhivatottságát mutatja, hogy a folyamatos önképzés és intézményi képzés eredményeképpen 2006. évben szociális szakvizsgát tett.

Tudása, ismeretei bővítése érdekében 2010. évben a Budapesti Corvinus Egyetem szociális igazgatás szakirányú továbbképzési szakán szociális szakigazgatás-szervező képesítést szerzett.

Munkáját nagy szakértelemmel, elhivatottsággal végzi. A kliensekkel humánus, empatikus. Munkatársaival következetes, segítőkész, kooperatív.

Munkájára jellemző a pontosság, megbízhatóság, nagy teherbírás. Fejlett elemzőképességgel és ítélőképességgel rendelkezik. A felvetődő problémákra reálisan megvalósítható megoldásokat keres.

Nyilatkozatai megfontoltak, fejlett diplomáciai érzékkel rendelkezik. Kapcsolatát különböző intézményekkel, szervezetekkel, azok munkatársaival az együttműködés és kiváló szakmai felkészültség jellemzi.

A munkájához kapcsolódó kiváló szakmai felkészültség mellett az évek során kiemelkedően fontos volt számára, hogy a településen élő minden korosztályi szerveződés, korosztályi csoport megtalálja azt az elfoglaltságot, amiben tevékenykedhet, fontosnak érezheti magát, illetve szabadidejét hasznosan töltheti. Ennek megfelelően az elmúlt években több sikeres szakmai program ötletgazdája és megvalósítója volt.

Fontos számára, hogy a településen igénybe vehető szociális ellátásokon felül is megtalálja a lehetőségét annak, hogyan segítse a rászorulók mindennapi megélhetését. Ehhez kapcsolódik a Rendhagyó Karácsony és az EU Élelmiszersegély program megszervezése.

Kezdeményezésével indult az ún. „ifjúsági őrjárat”, melynek célja a településünkön gyermekvédelemben tevékenykedő szakemberek és a rendőrség összefogásával, a 18 év alatti fiatalok alkoholfogyasztásának és szórakozási szokásainak ellenőrzése, preventív jelleggel.

Végül, de nem utolsósorban az ő nevéhez kapcsolódik a Jó Szó Alapítvány, ami a volt állami gondozottakért és azok családjai támogatásáért jött létre. Az alapító - szociális szakmai szempontokat szem előtt tartva - a Családsegítő Szolgálatot kérte fel az alapítvány kezelésére.

 Magas színvonalú szakmai munkája példa az itt élők számára, sok erőt, kitartást és további szakmai sikereket kívánunk!

* * *

Martfű város egészségügyi feladatainak ellátása terén végzett kimagasló színvonalú, példaértékű tevékenységének elismeréseként, a Semmelweis-nap alkalmából „Martfű Város Közszolgálatáért Díjat” vehetett át Dr. Despotovné Dr. Klincsik Katalin gyógyszerész

Városunk ismert és elismert gyógyszerésze 1985 óta, közel harminc éve dolgozik Martfűn, jelenleg az Arany Főnix gyógyszertár dolgozója.

 

Középiskolai tanulmányait a Kunszentmártoni József Attila Gimnáziumban végezte, majd 1976-ban a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszertudományi karára nyert felvételt. Diplomája megszerzése után 1981-től gyakornokként dolgozott Szolnokon és Kunszentmártonban, majd 1985-ben Martfűre került.

Városunk lakói szeretik, bátran fordulnak hozzá, hiszen segítőkész, tanácsokkal látja el őket egészségügyi problémájuk megoldására, szorosan együttműködve a háziorvosokkal.

Munkáját hivatásnak tekinti. Fontos számára, hogy a szakmai ismereteit folyamatosan bővítse. Három évvel ezelőtt a homeopátiás szerek alkalmazásához is jártasságot szerzett, amely a munkája még szélesebb körű ellátásában segíti.

Szakmai tudását gyarapítva munka mellett szakgyógyszerész diplomát szerzett.

Három gyermek édesanyja, családi élete példás, a munkája mellett a család is nagyon fontos számára. Férje, városunk közkedvelt orvosa, aki hivatása gyakorlása mellett, Martfű alpolgármestereként jelentős közéleti munkát végez. Lányuk Kata, szintén az egészségügyet választotta, jelenleg a Szegedi Orvostudományi Egyetemen tanul és készül az orvosi pályára.

Munkájára jellemző a lelkiismeretesség, a pontosság, az empátia. Segítőkész, jószívű, keresi a legmegfelelőbb megoldásokat ahhoz, hogy a betegeknek segítsen.

 Magas színvonalú munkája példaértékű, amelyhez továbbra is nagyon sok sikert, örömöt és szép szakmai éveket kívánunk!

* * *

A városi ünnepséget „Az égi vándor dala” című verses-zenés összeállítás zárta, melyben közreműködött Holló Eszter, Holló János és Kővári Gergő. A programban Kengyel Éva, Urbán-Szabó Béla és Stonawski József  martfűi költők verseit is hallhattuk akusztikus hangszerelésben.


Magyar Mária

Tovább a képekhez >>>

Minden jog fenntartva © 2011-2021 Martfű Város