Ugrás a fő tartalomhoz Ugrás az elérhetőséghez

Önkormányzati elismerések Szent István ünnepe alkalmából

Martfű Város Önkormányzata állami ünnepünk, augusztus 20. tiszteletére minden évben kitüntetésben részesíti azokat a személyeket, közösségeket, akik a város fejlődésében, hírnevének gyarapításában, értékeinek növelésében kiemelkedő tevékenységet folytattak, mely példaképül szolgál a jelen és az utókor számára.

„Martfű Városért” díjban részesült Franziska Röber, a Lorenz Shoe Group Kft. ügyvezetője, Pápai Jánosné, a Martfűi Városi Művelődési Központ és Könyvtár volt könyvtárvezetője, valamint a Martfűi Úszó- és Triatlon Klub.

2011 óta, a „Martfű Városért” Díjakon túl, önkormányzati elismerő oklevelek adományozásával is például állítja a képviselő-testület azon személyeket, közösségeket, akik Martfű városért, az itt élő és dolgozó emberekért tevékenykedtek, vagy a maguk területén kiemelkedő teljesítményt nyújtottak.

A 2013. évi „Martfű Városért” díjakat és az elismerő okleveleket az augusztus 20.-i önkormányzati ünnepség keretében, dr. Kiss Edit polgármester és a képviselő-testület tagjai adták át a kitüntetetteknek.

„Az év munkahelyteremtője” elismerő oklevélben részesült az Agrohíd Ipari Kft. A kft. 1989-ben családi vállalkozásként alakult meg, azóta számos autó- és gépipari gyártó számára gyárt sikeresen gépalkatrészeket és egyéb alkatrészeket. Az Agrohíd Kft. elsődleges kihívásnak tartja az ügyfelek 100%-os kiszolgálását. Jelszavuk: „A minőség mellett döntünk”.  Az igényes gyártási folyamatokat a 2007-ben bevezetett SAP rendszerrel érik el. A mezőtúri székhelyű Agrohíd Kft. a közelmúltban Martfűn létrehozott egy forgácsoló centrumot. A telephely létrehozásával hozzájárult ahhoz, hogy javuljon városunk foglalkoztatottsági mutatója.

Az oklevelet Forgács József, a Kft. műszaki igazgatója vette át.

   * * *

„Az év adózója” elismerő oklevéllel azon cégeket, illetve magánvállalkozókat jutalmazza Martfű város képviselő-testülete, akik 2012-ben a legtöbb helyi adót fizették be. Ezzel köszöni meg a képviselő-testület, hogy munkájuk gyümölcséből a város is részesül.

Az idei évben három kategóriában kerültek átadásra az elismerő oklevelek. Nagyvállalat, kis- és középvállalkozó és magánvállalkozó kategóriában.

Az idei évben az év adózója nagyvállalat kategóriában a Lorenz Shoe Group Kft.

A Lorenz Shoe Group Kft. 10 esztendeje van jelen Martfűn, mint a város legnagyobb munkaadója, 800 főt foglalkoztatva. A cég egyik legfontosabb gyártóbázisának tekinti Martfűt. A Lorenz Shoe Group Kft. azon cégek egyike, amely a Martfűt oly híressé tévő cipőgyártást viszi tovább. A gyártósorokról naponta 7.500 cipő kerül le, termékeiket a világ negyven országában forgalmazzák. Sikereiket mutatja, hogy évek óta egyre nagyobb összegű adóval járulnak hozzá városunk fejlődéséhez.

* * *

„Az év adózója” oklevelet adományozott az önkormányzat a kis- és középvállalkozó kategóriában a Mezőfarm-R Kft-nek. A Mezőfarm-R Kft. mezőgazdasági családi vállalkozás jelentős összegű adóbefizetésével járult hozzá a város fejlődéséhez, intézményeinek működéséhez.

A Mezőfarm-R Kft. a martfűi székhelyű mezőgazdasági vállalkozások közül a legnagyobb vállalkozás. A Kft. 1990. óta 1000 hektáron öntözéses gazdálkodást folytat.  Fő profilja a búza-, a csemege- és hibrid kukorica, napraforgó és zöldborsótermesztés. A növénytermesztés mellett az utóbbi években állattenyésztéssel is foglalkozik, hízómarhákat és juhokat tart. A kft. 30 család megélhetését biztosítja.

* * *

„Az év adózója” elismerő oklevélben részesült továbbá Jakab Béla egyéni vállalkozó, aki sok éve működtet autószervizt városunkban. Az autójavítás mellett többek között műszaki vizsgáztatással, motordiagnosztikával, szakszervizzel bővítette szolgáltatásait. Megbízható, munkájára igényes szakemberként tartják számon. 

* * *

„Az év munkáltatója” elismerő oklevelet 2013-ban Martfű város képviselő-testülete a Játékvár Óvoda és Bölcsőde intézményének adományozta.

A Játékvár Óvoda és Bölcsőde 5 tagintézményében 42 főt foglalkoztat. Az intézmény dolgozói példaértékű közösséget alkotnak. Magas színvonalú szakmai munkájuk mellett jelentős szerepet vállalnak a város közéletében is. A Játékvár Óvoda és Bölcsőde az elmúlt év során a közfoglalkoztatott dolgozók egyik foglalkoztatási bázisa volt, valamint a diákmunka és az önkéntes munka szervezésében, lebonyolításában is élen járt. Az intézmény fontosnak tartja a szülőkkel, a nagyszülőkkel, civil szervezetekkel, társintézményekkel való folyamatos kapcsolattartást, mely az évek során kialakult közös rendezvényekben is megnyilvánul. Az intézmény vezetésének a dolgozókkal való törődése nemcsak a lehetőségekhez mért anyagi támogatásban nyilvánul meg, a munkatársak bármely magánéleti vagy más jellegű problémájuk megoldásában is számíthatnak segítségükre.

A Játékvár Óvodában dolgozni, a közösségnek részese lenni minden ott dolgozónak büszkeséget jelent. Azok, akik az intézményben járnak, akár szülőként, akár más minőségben, megtapasztalhatják azt a családias munkahelyi légkört, amely alapvető feltétele, hogy a gyermekek jól érezzék magukat az oviban, a bölcsődében.

A díjat Gonda Istvánné intézményvezető vette át.

* * *

„Az év adományozója” elismerő oklevelet Lukács József és házastársa kapta, akik az elmúlt évben a legtöbb közérdekű felajánlást biztosították a köz javára. A házaspár az általuk működtetett cipőgyártással, kis- és nagykereskedelemmel foglalkozó üzemben gyártott nagy mennyiségű, közel 1000 pár cipő felajánlásával segítette a város karácsonyi rendezvényét, lehetőséget teremtve a szociálisan rászorulók megsegítésére is.

* * *

„Az év civil szervezete” oklevelet a Martfűi Mozgássérültek Egyesülete érdemelte ki. Az egyesület Mozgássérültek Martfűi csoportja elnevezéssel 1992-ben alakult. A 20 éves születésnapját múlt évben ünneplő közösség városunk egyik legösszetartóbb civil közössége. Az egyesület célja az idős, beteg és fogyatékkal élők segítése, érdekeinek védelme, képviselete. Tagjai rendszeresen részt vesznek városunk közéletében és kulturális életében, segítséget nyújtanak a városi programok lebonyolításában. Maguk is rendszeresen szerveznek közös programot, kirándulásokat, betegek látogatását, esélyegyenlőségi napot tartanak, ahol a sorstársakat látják vendégül.

Az egyesület tagjai egy olyan közösséget alkotnak, ahol egymásnak nyújtják az elfogadó szeretetet, a nagyobb biztonság érzését, amely mindannyiunk számára létszükséglet. A Martfűi Mozgássérültek Egyesületének magas színvonalú tevékenysége a vezetés és a tagság együttes eredményes munkáját dicséri.

A díjat Mucsi Józsefné, az egyesület elnöke vette át.   

* * *

„Az év közszolgálati dolgozója” Feketéné Demecs Éva lett, aki a Martfű Város Önkormányzata Gyermekjóléti és Szociális Szolgáltató Központ által működtetett konyha élelmezésvezetője.

Feketéné Demecs Éva 2000. július elseje óta dolgozik a jelenlegi munkakörében. Ezt megelőzően is kapcsolódott a gyermekétkeztetéshez, a Városgondnokságnál térítési díjbeszedéssel foglalkozott, és mellette helyettesítette az akkori élelmezés vezetőt távolléte alatt.

Munkáját magas színvonalon, lelkiismeretesen végzi. Fontosnak tartotta, hogy szakmai tudását fejlessze, gyarapítsa. Az élelmezésvezetői tanfolyam elvégzése után 2005-ben felsőfokú végzettséget szerzett élelmezési menedzser szakon. Az elmúlt évben az iskolai étkeztetés biztosítása mellett a szociális étkeztetés is a konyha feladatkörébe került. A feladatbővüléssel járó átszervezésben nagymértékű feladatot vállalt. Az ő szakmai munkáját is dicséri, hogy az átállás zökkenőmentes volt. Az elmúlt időszakban a konyha jelentős szerepet vállalt a városi rendezvényeken. Azok sikeres lebonyolításához, szakmai tudásával, szervezőkészségével jelentősen hozzájárult.

* * *

„Az év egészségügyi dolgozója” címet a képviselő-testület döntése alapján Egri Attiláné vehette át.

A martfűi Egészségügyi Központban 2005. óta működik laboratórium. Egri Attiláné a kezdetek óta látja el a vérvételi feladatokat. Munkájában igényes és fáradhatatlan. Elhivatottságára jellemző, hogy maximálisan figyelembe veszi a betegek érdekeit, gyakran a munkaidő kezdete előtt is rendelkezésükre áll. Minden korosztály számára a megfelelő hozzáállással végzi munkáját. A betegekkel kedves, megértő, humánus.

* * *

„Az év családja” címet Stoica-Bodor Sándor és családjának ítélte a képviselő-testület, ahol harmóniában és szeretetben nevelkedik négy gyermek, Sámuel, Sára, Panna és Simon. Sámuel 15 éves, Sára 12, Panna 9, Simon pedig 8 éves. Mindannyian kiváló tanulmányi eredményeket tudhatnak magukénak szorgalmuk és kitartásuk eredményeként. A tanulás mellett más területen is jeleskednek; Sámuel dobol, gitározik, zeneiskolai tanulmányokat folytat, Sára és Panna balettozik, Simon pedig társas táncban kamatoztatja tehetségét. Iskolai megyei szintű ének- és szavalóversenyen érnek el figyelemreméltó helyezést.

A szülők 1995 óta, a házasságkötésük óta élnek Martfűn. Az apa, Stoica-Bodor Sándor munkájával is példát mutat gyermekei számára, a Palánta Gyermek- és Ifjúsági Alapítvány megbízásából ez év július végéig a martfűi általános iskolában életvezetési tanácsadással segítette a pedagógusok munkáját. Mindemellett a környező kórházak gyermekosztályán fekvő kis betegeknek tartott előadásaival próbálta megkönnyíteni a kórházban eltöltött időt. Az édesanya, Stoica-Bodor Éva a polgármesteri hivatal munkatársa, felelősségteljes, kitartó munkájával szintén jó példával jár elöl gyermekei számára.

Ez a család például szolgál arra, hogy nehéz körülmények között is legfontosabb a családtagok egymás iránti szeretete.

* * *

„Az év tanulója” díszoklevelet olyan diákok kaphatják meg, akiknek példás a szorgalmuk, megyei, országos versenyeken szerepelnek, vagy éppen eredményes tanulmányaik mellett még különféle művészeti ágakban is jeleskednek.

Stoica-Bodor Sára kiemelkedő tanulmányi eredményéért, valamint kulturális rendezvényeken, tanulmányi versenyeken való sikeres szerepléséért vehette át az oklevelet.

Sára a Martfűi József Attila Általános Iskolája 6. osztályát fejezte be eredményesen, s mint minden évben, szorgalmának és kitartásának köszönhetően az idei évben is kitűnő eredménnyel. A kimagasló iskolai tanulmányai mellett számos iskolai-, megyei kulturális- és tanulmányi versenyen bizonyította kiváló képességeit.

Papp Cintia a helyi középiskola végzős tanulójaként eredményesen szerepelt a szakiskolások országos szakmai versenyén. A Szakma Sztár versenyen bőrdíszműves szakmában elért országos harmadik helyezése alapján szintén az év tanulója elismerő oklevélben részesült. Szép teljesítményét a jeles szakmai bizonyítvány koronázta meg. A Martfűi Középiskoláért Alapítvány Damjanich-díjban részesítette, a képviselő-testület pedig egyéni ösztöndíjat adományozott számára.

Az „év tanulója” elismerő oklevélben részesült Bagi Mercédesz, a Martfűi József Attila Általános Iskola tanulója.

Bagi Mercédesz az általános iskola 6. évfolyamát kezdi meg szeptemberben. Tanulmányi eredménye négy éven át kitűnő volt, nevelőtestületi dicséretben részesült. Tanulmányaiban megbízható, kitartó diák. Az elmúlt tanévben többféle tanulmányi versenyen indult, melyeken szép sikereket ért el. Kiválóan sportol, a Martfűi Úszó és Triatlon Klub tagja. Eredményei csapatban és egyéni versenyeken is kimagaslóak.

* * *

„Az év sportolója” elismerő oklevelet érdemelte ki a Martfűi Férfi Kézilabda Csapat, amely a 2012-2013. évi NB II. harmadik helyezettje. A férfi kézilabdázóink csapata 2001. óta a Martfűi Kézilabda Kiemelten Közhasznú Egyesület néven vesz részt a kézilabda sportágban. A szép siker mellett nagy eredményként könyvelheti el a csapat, hogy 30 utánpótlás kisgyermek csatlakozott hozzájuk, kiegészítve a felnőtt férficsapat 18-20 fős közösségét. A dobogós harmadik hely, melyre az elmúlt 12 évben nem volt példa, most Martfű sportéletében is jelentős előrelépést jelent.

A vezetés fontos célkitűzése a fiatalok sportág iránti érdeklődésének felkeltése, melyhez a felnőtt csapat mostani eredményes szereplése nagyban hozzájárult.

Az oklevelet Major Csaba, az egyesület elnöke vette át.

* * *

„Az év művészeti teljesítménye” elismerést a Nevesincs Táncegyüttes vehette át.

A Nevesincs tánccsoport 2010. karácsonyán alakult. A martfűi ifjúsági néptáncosokból (Kopogó Néptánccsoport) és a Tisza Táncegyüttes utánpótlás csoportjának tagjaiból áll. Tagjai 16 és 30 év közötti fiatalok. Táncprodukcióikkal rendszeresen részt vesznek helyi rendezvényeken, de kapnak meghívást a környező települések városi megemlékezéseire, falunapokra, valamint állami ünnepek alkalmából rendezett műsorokra. Továbbá jótékonysági rendezvényeken is vállalnak fellépéseket, és bekapcsolódnak a Művelődési Központ programjaiba. A táncházak állandó szervezői, lebonyolítói.

A csoport érdekessége, hogy nem csak összetétele sokszínű, de a táncstílusuk is. Az autentikus néptánc elemeit ötvözik modern, táncszínházi elemekkel. Dramatizált táncokat, érzéseket, élethelyzeteket mutatnak be, mellyel kicsit közelebb szeretnék vinni és “szerethetővé” tenni a mai fiatalok számára az autentikus néptánc elemeit.

Az elmúlt évek alatt Martfű testvérvárosaiba is kaptak meghívást a kulturális delegációk tagjaiként, és mindenhol nagy sikerrel szerepeltek. 

A csoport nyaranta egyre népszerűbb, nemcsak martfűi fiatalokat vonzó Néptánc Tábort szervez, ahol egy héten keresztül a 6-14 évesek néptáncokat tanulhatnak, népszokásokkal ismerkedhetnek, kézműves foglalkozásokon vehetnek részt. 

A táborokat szervezi, a csoportot vezeti és az oklevelet átvette: Bólya Dávid ezüstpitykés táncos és Mészáros Ágnes. Mindketten a Tisza Táncegyüttes táncosai. 

* * *

„Martfű Városért” díjban részesült Franziska Röber, a Lorenz Shoe Group Kft. ügyvezetője.

Martfű léte, fejlődése összeforrott a cipőgyártással, a cipőiparral. A martfűi cipőgyártás a rendszerváltás után többször átalakult, jelentős változásokon ment át. A cipőgyártás tradícióját ma néhány üzem viszi tovább. Az egyik legjelentősebb a Lorenz Shoe Group Kft. által működtetett üzem. A cég jelenleg mintegy 800 főt foglalkoztat, amivel a város legnagyobb munkaadója, s amely nem véletlenül telepedett le itt Martfűn.  Az ok, a sok kiváló szakember, a sok szorgalmas dolgozó, és a képzés is adott. Az osztrák cégnek volt mire alapozni, hiszen a cipőgyártás Martfűn immár 70 éves múltra tekint vissza.

A vállalat üzemeltetésért felelős vezetője Franziska Röber nagy cipős múlttal rendelkezik. Pályafutását az NDK-ban kezdte, ahol elismert szakemberként tartották számon. Végigjárta a ranglétrát, minden beosztásban kiválóan végezte munkáját. 1998-ban jött Martfűre, akkor a  Salamander cégnél kezdte el a munkát termelési vezetőként. A Lorenz Shoe Group cégvezetése is igényt tartott munkájára, elismerve szakmai tudását, melyet ennél a cégnél is nagyon jól kamatoztatott. Meghatározó szerepe van abban, hogy a tulajdonosok fontosnak tartották, hogy a cég megmaradjon Martfűn, hogy Martfű legyen a bázishely, ide összpontosuljon a termelés hangsúlya. Arra törekedett, hogy mennyiségileg is és minőségileg is megfeleljenek az itt gyártott termékek a világpiaci elvárásoknak. Sokat harcolt azért, hogy itt készüljenek az úgynevezett utazóminták, a mintacipők, ezzel is bebiztosítva a martfűi üzem jövőjét.

Franziska Röber munkájában következetes, szigorúan megköveteli a dolgozóktól a minőségi termeléshez elengedhetetlen pontos precíz munkavégzést. Mindemellett a dolgozók iránt nagyon nagy empátiakészséggel rendelkezik, ha valaki bajba került, a problémákat meghallgatja, próbál segíteni a megoldásban, azonnal intézkedve.

Az ügyvezető asszonynak jelentős szerepe van abban, hogy a cég vezetése az elmúlt évben fejlesztéseket hajtott végre a martfűi üzemben. Ma már a gyártósorokról naponta 7.500 cipő kerül le, a termékeket a világ 40 országában forgalmazzák. A gyártósor fejlesztése mellett a szakemberek továbbképzését is szorgalmazza.

Az ügyvezető Asszony felismerte, hogy a meglévő szakemberek tudásának növelése és a korszerű termeléshez elengedhetetlen fejlesztések mellett nagy jelentősége van a szakemberképzésnek is. 2012 januárjában a Lorenz Shoe Group Kft., az önkormányzat és a helyi középiskola között megállapodás jött létre, amely a nagy hagyományokkal rendelkező cipős szakképzés újraindítását célozta meg. A megállapodás alapján a Kft. biztosítja a gyakorlati lehetőséget a cipőgyártó szakma elsajátításához. Az eddigi törekvések is bizonyítják amit a cég vezetése is megfogalmazott, hogy a cipős szakmának van jövője Martfűn.

Martfű Város Képviselő-testülete Franziska Röber asszonynak a martfűi cipőgyártás jelenéért és jövőjéért végzett odaadó tevékenységének elismeréseként adományozta a „Martfű Városért” díjat.

* * *

„Martfű Városért” díjban részesült Pápai Jánosné, a Martfűi Városi Művelődési Központ és Könyvtár nyugdíjas dolgozója.

Pápai Jánosné, Zsuzsi 1975-től dolgozik városunk könyvtárában. Előbb gyermek könyvtáros volt, majd fokozatosan átvette a felnőtt könyvtárosi teendőket is. A könyvtárosi munka minden területén megállta a helyét. Közvetlen, vidám természete miatt a könyvtár közkedvelt Zsuzsikája lett. Emberszeretetét, empatikus készségét generációk ismerhették meg.

Sokat tett a gyermekek olvasóvá neveléséért. Nevéhez fűződik sok-sok vetélkedő, olvasópályázat, melyeket rendszeresen szerkesztett és a gyerekekkel együtt bonyolított. Működtetett kiscsoportokat (pl. Ifjú Könyvbarátok Klubja, Kölyökolvasó), ahol kötetlen formában, vidáman vezette be ifjú olvasóit az irodalom, a könyvtári ismeretek rejtelmeibe, az olvasás szeretetébe.

A társintézményekkel, különösen az iskolákkal való jó kapcsolata révén rendszeresítette a könyvtárismertető foglalkozásokat, könyvtári órákat. Rendkívüli ötletgazdagság jellemzi, mely tulajdonságát leginkább a rendezvények szervezésében, pályázatok írásában teljesítette ki. Átlag évi negyven-ötven rendezvényt bonyolított munkatársaival, melyek közül kiemelkedik az utóbbi években bevezetett Őszi Könyvtári Napok könyves vasárnapja, valamint az író-olvasótalálkozók. Ezek a nagyszabású rendezvények minden korosztályt megmozgattak, és sikeres megrendezésükkel kivívta a megyei- és országos társszervezetek elismerését is.

1998-ban Martfű város kulturális életében végzett tevékenységéért tárgyjutalomban részesült. 2002. augusztus 20-án pedig átvehette a Martfű Városért Közművelődési és Művészeti Díjat.

Élen járt a könyvtár hírnevének öregbítésében. Emlékezetes marad a 2002-es országos internetes vetélkedő, melynek eredményes megfejtésével még Bécsbe is eljutottak a résztvevő gyerekek Zsuzsika vezetésével. Továbbképzésekkel, rendszeres önképzéssel fejlesztette tudását, ez különösen az informatikai és pályázatírói ismeretekre terjedt ki. Élen járt a könyvtár szponzorainak felkutatásában. Több vetélkedő és könyvtári pályázat díjazását többnyire a támogatásokból sikerült megoldania. Kiemelkedők voltak az utóbbi évek EU-s pályázatai: a TIOP és a TÁMOP, melyekre a megye több könyvtárosával konzorciumban pályázott. Ebből a jelentős támogatásból felújult a könyvtári bútorzat és a könyvtár informatikai gépparkja is, így a kor követelményeinek megfelelő számítógépek állnak a használók rendelkezésére. A pályázatok másik nagy eredménye volt az ezekből a támogatásokból megvalósított programok hosszú sora.

Nagy energiát fordított a könyvtár felnőtt csoportjainak működtetésére is. Szívügye volt a Rejtvényfejtők Klubja és a lapozó Olvasókör működtetése is.  Folytatva a korábbi hagyományokat, évente fő szervezője és rendezője volt az Országos Rejtvényfejtő Verseny martfűi fordulójának az augusztusi Ünnepi Napok keretében.

Munkatársaival mindig jó kapcsolatban állt, mindenkivel megtalálta a kellő hangot, így a könyvtárban mindig jó hangulat uralkodott. Személye meghatározó volt a martfűi városi könyvtár életében.

 * * *

„Martfű Városért” díjban részesült a Martfűi Úszó-és Triatlon Klub.

A Martfűi Úszó és Triatlon klub hét éve néhány fővel kezdte meg működését. A mára 50 főt számláló klubban kemény munka folyik, melynek eredménye a számos kiemelkedő teljesítmény. A klub tagjai egy fő kivétellel utánpótlás korú versenyzők. Az elmúlt évben az egyesületi ponttáblán több mint 80 klub közül a 10. helyen, az utánpótlás szintű eredményeket figyelembe véve az 5. helyen álltak, a 8-14 éves gyerekek eredményei alapján, melyek különböző felméréseken nyújtott teljesítményeken alapulnak, a 3. helyen végeztek.

A klub folyamatosan fejlődik. Létszám, lehetőségek, eredmények terén is. Versenyzőik 2012-ben 25-30 fővel vettek részt jelentős versenyeken, mint úszás diákolimpia, mezei futás diákolimpia, triatlon diákolimpia, duatlon diákolimpia, duatlon országos bajnokság, Aquatlon országos bajnokság, triatlon országos bajnokság. 32 versenyen való részvétellel 114 érmet szereztek a versenyzők. A versenyekre napi rendszerességű edzésekkel készülnek.  A helyi tömegsport rendezvények szervezésével tovább növelik a triatlon sport népszerűségét.

Hagyományosan lebonyolított rendezvényeik közül néhány: Városi utcai futóverseny, Mezei futóverseny, Duatlon verseny, megyei triatlon verseny, megyei aquatlon verseny. A Martfűi Úszó és Triatlon Klub a város sportéletének egyik meghatározó klubjává nőtte ki magát. Az edzők célja, hogy minél magasabb szinten biztosítsák a gyerekek részére az edzéslehetőségeket és a rendszeres versenyeztetést. Fontosnak tartják a nyári edzőtáborok szervezését, mivel az ott elvégzett munka nagyban elősegíti a sportolók további versenyzését, fejlődésükben nagy jelentőséggel bír. A klub a stabil működéséhez szükséges feltételek előteremtéséhez, működéséhez, a versenyek szervezéséhez, a versenyeken való részvételhez szükséges anyagi fedezetet pályázati forrásokból is igyekszik előteremteni. 2012-ben több eredményes pályázatot nyújtottak be, többek között a Nemzeti Szabadidősport Szövetséghez, Magyar Olimpiai Bizottsághoz. Egyre több szponzort is sikerült maga mellé állítani a klubnak. Nagyon jó a kapcsolat a helyi általános iskolával és a környező települések sportszervezeteivel. A kiváló eredményekhez a szülők is nagyban hozzájárultak, biztosítva azokat a feltételeket, melyek ehhez a sportághoz elengedhetetlenek. A klub vezetése, Balogh József elnök, triatlon és atlétika edző és Botka Tibor úszóedző áldozatos sportszervezői és közösségszervezői munkájának köszönhetően a versenyzők teljesítménye egyre kiemelkedőbb, ez a minősített versenyzők egyre növekvő számában is megmutatkozik. Az Önkormányzat a klubot támogatásra érdemesnek ítélte meg az eddig elért rendkívüli sportteljesítmények alapján.

A díjat Balogh József, a Martfűi Úszó- és  Triatlon klub elnöke vette át.

A díjazottaknak gratulálunk, és további eredményes munkát kívánunk!

Herbály Jánosné

Tovább a képekhez >>>

Tovább a képekhez - Czinege József képei >>>

Minden jog fenntartva © 2011-2021 Martfű Város